Natka pietruszki – niedoceniane właściwości

Nie od dziś wiadomo, że natka pietruszki to samo zdrowie. Ten polski antybiotyk, który rośnie w naszych ogródkach, ale który również bez problemu wyhodujemy na kuchennym parapecie to istna bomba witaminowa. Dlaczego warto częściej po nią sięgać komponując jadłospis?

Właściwości lecznicze

Pietruszka to naturalne źródło witaminy C, bogata w witaminę A, K oraz naturalne źródło kwasu foliowego. Jednak kobiety w ciąży powinny uważać z nadmiernym jej spożywaniem, gdyż może ona wywołać skurcze mięśni macicy. Z całą pewnością jednak do diety powinny wprowadzić ją kobiety planujące ciążę. Pietruszka usprawnia pracę układu pokarmowego, zapobiega wzdęciom. Ma działanie detoksykacyjne, pozwala pozbyć się toksyn i zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie. Natka pietruszka dobrze wpływa na nasz wzrok. Polecana jest osobom, które długo pracują przy komputerze. Jej właściwości docenią osoby z nawracającymi infekcjami pęcherza. Pietruszka dzięki swojemu działaniu moczopędnemu pozwala oczyścić drogi moczowe z bakterii i zapobiega nawrotom infekcji.

Właściwości kosmetyczne

Tonik przygotowany z natki pietruszki i przegotowanej wody pozytywnie wpłynie na stan skóry. Pietruszka ma działanie przeciwzapalne, wspomoże walkę z trądzikiem i w pozbyciu się wyprysków. Tak przygotowany tonik będzie miał również działanie rozjaśniające. Przy jego regularnym stosowaniu, możemy zauważyć rozjaśnienie blizn potrądzikowych. Jeżeli Twoim problemem są cienie pod oczami, które ciężko zamaskować, spróbuj maseczki z wykorzystaniem pietruszki. Jak ją przygotować? Wystarczy, że drobno posiekaną natkę pietruszki zalejesz odrobiną wody i rozetrzesz, tak by utworzyły gęstą pastę, którą nałożysz pod oczy. Teraz pozostaje się zrelaksować na kanapie i poleżeć z maseczką przez ok. 15-20 minut. Skóra pod oczami będzie rozjaśniona i napięta i będzie wyglądała na wypoczętą. Posiekaną natkę możesz też zmieszać z jogurtem. Nakładanie jej możesz sobie ułatwić. Nie aplikuj maseczki bezpośrednio na skórę, ale zamocz w niej przerwany na pół wacik kosmetyczny, który później należy położyć pod oczy. Stosując tę metodę mamy większą pewność, że nic nam z twarzy nie spłynie i niczego nie zabrudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *