Ekologiczny kurczak bez GMO

Ekologiczny kurczak bez GMO to zdrowy produkt, jak najbardziej warty polecenia.

Kurczak hodowany jest metodą chowu ekstensywnego, który pozwala na wzrost i rozwój w warunkach bardzo zbliżonych do klasycznych metod chowu. Kurczaki karmione są tylko naturalnymi paszami roślinnymi bez dodatku GMO, które składają się m.in. z pszenicy, kukurydzy czi niemodyfikowanej genetycznie soi. Pasza tego typu nie zawiera żadnych antybiotyków i surowców pochodzenia zwierzęcego – mączek rybnych, tłuszczów zwierzęcych czy hemoglobiny. Dzięki temu wszystkiemu kurczaki ekologiczne dają smaczne mięso wysokiej jakości. Charakteryzuje je niezbyt wysoka zawartość tłuszczu oraz cienka skóra. Mięso nie jest również gąbczaste.

 

Dlaczego warto sięgać po zdrowe kurczaki bez GMO?

Przede wszystkim to produkt całkowicie ekologiczny, przeznaczony dla świadomych konsumentów, którzy cenią sobie zdrowe produkty o sprawdzonym pochodzeniu. Chów tego typu kurczaków trwa dłużej niż w przypadku zwykłych kurczaków przemysłowych. Są karmione tylko i wyłącznie surowcami pochodzenia roślinnego, specjalną karmą nie zawierającą dioksyn. W skład paszy nie chodzą przede wszystkim dodatki pochodzenia zwierzęcego np. tłuszcze i hemoglobina.

Ekologiczny kurczak bez dodatku GMO na wyjątkowe walory zapachowe i smakowe, które nieodłącznie kojarzą się z dzieciństwem spędzanym na wsi. Wszystkie potrawy przygotowywane z jego wykorzystaniem są delikatne i kruche. Konsystencja mięsa jest spójna, a nie gąbczasta.Za jedyny w swoim rodzaju smak odpowiada znacznie wolniejszy wzrost kurczaków. Dzięki temu mięso jest dojrzałe i mniej tłuste niż w przypadku kurczaka przemysłowego.

 

Przepis na zdrową potrawę z kurczakiem bez GMO

Ekologiczny kurczak jest niezastąpiony podczas świąt i różnego rodzaju spotkań rodzinnych. Można zrobić np.potrawkę w piekarniku. Jej przygotowanie nie jest zbyt skomplikowane, a efekt jest imponujący zarówno pod względem smakowym, jak i estetycznym.

 Do przygotowania kurczaka z piekarnika należy przygotować:

Kurczaka bez tłuszczu trzeba wymyć i osuszyć papierowym ręcznikiem,  a następnie natrzeć przyprawami. Tak przygotowany powinien marynować się przez kilka godzin, a najlepiej całą noc, w lodówce. Później należy obłożyć go dodatkowo plasterkami mandarynek (ewentualnie można dodać cynamon i anyż). Kilka plasterków owoców wraz z rozmarynem trzeba również umieścić w środku kurczaka. Całość powinna znaleźć się w nagrzanym do temperatury 190 stopni Celsjusza piekarniku. Po około 20 minutach kurczaka należy odwrócić na drugą stronę, a po kolejnych 20 minutach z powrotem umieścić go na plecach. Wówczas temperaturę można zmniejszyć do 170 stopni Celsjusza. W niej kurczak musi pozostać jeszcze na około 45 minut. W razie zbyt mocnego przypiekania się warto przykryć go kawałkiem folii aluminiowej.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *