Jak wybrać dobrą lodówkę – energooszczędną i funkcjonalną

Biała czy w kolorze? Dwudrzwiowa a może tradycyjna? Z systemem No Frost czy jednak bez niego? Jaką lodówkę wybrać, aby móc użytkować to urządzenie przez lata i wciąż cieszyć się z jego funkcjonalności? Na pewno warto zdecydować się na nowoczesną lodówkę. Tylko pytanie – która jest taką i jak ją w ogóle wybrać? Oto kilka wskazówek.

 

Podstawowe rodzaje lodówek

Wyróżnia się kilka rodzajów lodówek. Można je dzielić w szelaki sposób. Z tego też powodu należy wymienić dwa popularne rodzaje:

Ponadto urządzenia te dzieli się na:

Kupując lodówkę, trzeba też zastanowić się nad jej konstrukcją, bo wyróżnia się:

Funkcje lodówki, które będą przydatne

Nowoczesna lodówka, wyróżnia się wieloma ciekawymi funkcjami. Jedną z nich jest No Frost. To idealny system dla osób, które nie lubią rozmrażać lodówki. Ten nowoczesny bezszronowy model ogranicza powstawanie szronu w zamrażarce. System działa na prostej zasadzie – ciepłe powietrze jest usuwane, a wdmuchiwane jest chłodne. To dzięki temu wnętrze jest na bieżąco osuszane i nie powstaje szron ani tym bardziej lód. Lodówki z funkcja no frost znajdziesz na www.komputery360.pl/agd/lodowki

Drugą przydatną opcją jest funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania. Przyda się w sytuacjach, kiedy pojawi się potrzeba szybkiego schłodzenia jedzenia lub napojów, bądź też zamrożenia żywności. Jej zaletą jest to, że umożliwia wyrównanie temperatury w zamrażarce, która może się zmieniać tuż po włożeniu świeżego mięsa.

Kostkarka do lodu to ciekawa funkcja dla tych, którzy lubią pić napoje z lodem. Dzięki tej opcji będą mieli dostęp do kostek lodu o dowolnej porze.

Lodówka z dystrybutorem wody to też urządzenie, które może się wielu osobom spodobać. Z pewnością wykluczy potrzebę zakupu wody w butelkach i baniakach. Zapewni stały dostęp do wody pitnej.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki

Dokonując wyboru lodówki, trzeba zwrócić uwagę co najmniej na kilka istotnych szczegółów. Dzięki temu będzie korzystny, a wybrana lodówka posłuży przez lata. Wobec tego warto uwzględnić:

Podsumowując, aby dokonać właściwego wyboru lodówki, trzeba najpierw ustalić własne oczekiwania. Zacząć należy od dokonania pomiarów miejsca, w którym zostanie umieszczona. Następnie można przejść do poszczególnych funkcji i danych technicznych tego urządzenia. Energooszczędna, pojemna lodówka w wymarzonym kolorze i z nowoczesnymi funkcjami na pewno będzie służyła przez długie lata, wciąż dając satysfakcję z jej posiadania.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *