Gdzie zjeść najlepsze sushi w Krakowie? 

Sushi to danie wyjątkowe pod wieloma względami. Jest nie tylko smaczne, ale także lekkie, pożywne i niskokaloryczne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok regularnie sięga po nie coraz więcej osób spragnionych szczypty egzotyki i urozmaicenia w swoim codziennym menu. Sushi w Krakowie możemy kupić zasadniczo w trzech miejscach – zamówić je w restauracji, kupić gotowy zestaw w supermarkecie, a także zamówić sushi z dostawą do domu od jednej z firm cateringowych. Sprawdźmy, które z tych miejsc oferuje najlepsze sushi w Krakowie!

Sushi w pudełku, czyli zestawy z supermarketu

Sushi z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich smakoszy. Jeszcze kilkanaście lat temu było stosunkowo trudno dostępne – serwowały je bowiem jedynie ekskluzywne, japońskie restauracje, zlokalizowane w dużych miastach. Aby wybrać się na sushi, należało zarezerwować stolik i wydać sporo pieniędzy – sushi było bowiem jedną z droższych potraw, dostępnych na co dzień jedynie dla nielicznych Polaków. Dziś sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej, a sushi z luksusowych restauracji trafiło prosto na sklepowe półki!

Sushi obecnie można kupić w większości supermarketów. Decydując się na jego zakup w takim miejscu, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim sprawdźmy, jak jest przechowywane sushi – musi być umieszczone w lodówce, gdyż jego składniki psują się znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku innych, gotowych dań. Kolejną istotną kwestią jest termin ważności, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Nie warto kupować sushi, którego termin wypada na dzień dzisiejszy, gdyż nie będzie tak smaczne, co danie przygotowane tego samego dnia.

Sushi w restauracji i z dostawą prosto do domu

W związku z faktem, że sushi dostępne w supermarketach jest z reguły przygotowywane na kilka dni przed sprzedażą, zdecydowanie nie można go określić mianem najlepszego sushi w Krakowie. Osoby, które chcą poczuć prawdziwy smak wysokiej jakości sushi, muszą więc poszukać go w innym miejscu i skierować swoje kroki do restauracji lub na stronę internetową firmy oferującej zestawy sushi z dowozem. To właśnie w tych dwóch miejscach mamy szansę odkryć najlepsze sushi w Krakowie!

Do krakowskiej restauracji sushi warto wybrać się w sytuacji, kiedy chcemy przyjemnie spędzić czas, a przy okazji zjeść pyszne, przygotowane specjalnie dla nas sushi. Restauracja idealnie nadaje się na wyjątkowe okazje takie, jak np. urodziny, walentynki, rocznica ślubu i wszystkie inne ważne wydarzenia w naszym życiu, które chcemy uczcić w towarzystwie najbliższych.

Na co dzień, warto natomiast zamawiać sushi z dowozem pod wskazany adres – do domu, biura czy hotelu, jeśli gościmy w Krakowie w ramach podróży służbowej. Zarówno w restauracji, jak i w firmach cateringowych sushi jest przygotowywane zgodnie ze starą japońską sztuką kulinarną, w oparciu o świeże, wysokiej jakości składniki oraz serwowane na stół od razu po przygotowaniu, co pozwala każdemu smakoszowi na nowo odkryć oraz docenić jego wyjątkowe walory smakowe.

Zobacz przepis na temaki sushi od VideoKuchnia

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *