Historia hamburgera

Historia hamburgera – dania bardzo popularnego, choć nie najzdrowszego –  zaczyna się nie w Ameryce, która nasuwa się na myśl jako pierwsza, a w Niemczech.

 

Nazwa pochodzi od miejscowości Hamburg, w której to przygotowywano kotlety z siekanej wołowiny. Dzięki imigrantom przysmak zawędrował do Stanów Zjednoczonych pod koniec XV wieku, jednak jego rozwój w kierunku formy, w jakiej jadamy go dzisiaj, przypada na wiek XIX.

 

Wtedy to Charles Nagreen postanowił wkładać upieczone mięso pomiędzy pajdy chleba. Także Fletcher Davis przyczynił się do hamburgera w obecnej postaci, serwując w swojej restauracji pieczoną wołowinę wraz z warzywami, podaną na grzance. Dzisiaj hamburger doczekał się wielu wersji, nie tylko z wołowiną, ale także z mięsem drobiowym czy rybami.

 

W Polsce, oprócz najbardziej znanej restauracji z hamburgerami, istnieje naprawdę wiele małych lokali czy też foodtracków, które specjalizują się w przygotowywaniu tej potrawy według tradycyjnych receptur w najróżniejszych kombinacjach, od wersji słonych, przez pikantne, do słodkich.

 

Zobacz też nasze przepisy na hamburgery:

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *