Kotlety mielone to klasyka polskiej kuchni. Ich przygotowanie na pozór wydaje się proste, ale nie wszędzie smakują tak samo dobrze. Mówi się, że po dobrych kotletach mielonych najlepiej można poznać dobrego kucharza. Jeżeli nie smakują Ci przygotowane przez niego kotlety nie warto zagłębiać się w dalsze punkty z serwowanego przez niego menu. Jak przygotować idealne kotlety mielone? Chcąc to zrobić musisz znać kilka kuchennych trików, które sprawią że Twoje kotlety będą soczyste i pyszne, a wszyscy goście będą prosić o ich dokładkę.
Na kotlety mielone najlepiej wybrać kawałek mięsa i zmielić go samodzielnie, wówczas mamy pewność co do jego jakości i świeżości oraz wiemy, że nie zostało potraktowane żadnymi sztucznymi ulepszaczami smaku. Na kotlety mielone najlepiej sprawdzi się mięso z szynki lub inne dobrej jakości mięso. W zależności jakie mięso wolisz postaw na cielęcinę lub wieprzowinę. Mięso na kotlety mielone powinno być bardzo dobrze wymasowane, tak by w misce powstała błotnista konsystencja, z niewyczuwalnymi dużymi kawałkami mięsa.
Chcąc uzyskać miękkie w środku, soczyste kotlety mielone warto podczas wyrabiania mięso podlewać bardzo zimną wodą. Ułatwi to wyrabianie mięsa i dzięki dodatkowi wody mięso nie wysuszy się tak szybko podczas smażenia.
Przy wyrabianiu ciasta na kotlety mielone polecane jest dodanie kilku łyżek ostrej musztardy do wyrabianej masy. Świetnie sprawdzi się tu musztarda sarepska, która doda kotletom wyrazu i poprawi ich smak. Dzięki dodatkowi musztardy mięso będzie delikatniejsze w swojej strukturze, ale też łatwo nie wysuszy się podczas smażenia.
Chyba wszyscy do kotletów mielonych dodajemy cebulkę. Jednak ważna jest forma w jakiej dodamy ją do kotletów. Wiele osób do kotletów mielonych dodaje posiekaną w kosteczkę surową lub podsmażoną cebulkę. Jednak jej kawałki wyczuwalne podczas jedzenia psują smak kotletów, które powinny być jednolite w swojej strukturze. Sekretem udanych kotletów jest dodatek startej na tarce cebulki, która doprawi mięso, ale nie zmieni konsystencji kotletów.
Zachęcamy też do wypróbowania naszego przepisu na kotlety mielone po myśliwsku:
Gofry ziemniaczane to kulinarne szaleństwo, które możemy wyczarować w zaciszu własnej kuchni. To nie tylko przekąska, to podróż smakowa po polskich tradycjach. Bądźcie gotowi na […]
Wczoraj kurki dzisiaj prawdziwki:) Poranna wyprawa do lasu , mimo ze doszczętnie przemokliśmy, była całkiem owocna. Naszym łupem padło dwanaście zdrowych borowików, nie było co […]
Po zakrapianej imprezce zazwyczaj mamy bałagan w głowie i tak też nazywa się przygotowana przez nas potrawa Szakszuka, która będzie idealna jako przeciw-kacowe śniadanie.