Własnoręcznie robione prezenty dla każdego członka rodziny

Jeżeli ograniczają Cię fundusze lub nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na prezenty świąteczne warto pomyśleć o kulinarnych podarkach. Oprócz zaoszczędzonych funduszy zyskasz na pewno uśmiech bliskich, który tym bardziej docenią wkład własny w przygotowanie prezentów. Własnoręcznie przygotowany prezent na pewno zostanie doceniony, a Ty zaoszczędzisz pieniądze.

Prezent dla kobiety

Masz do obdarowania mamę, babcię czy ciocie? Dla Pań z Twojej rodziny możesz przygotować domowe słodycze np. śliwki w amaretto i czekoladzie. Świetnie też sprawdzą się własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniczki. Dobrym prezentem są też domowe przetwory w przyozdobionym świątecznie słoiczku. Możesz przygotować też własne mieszanki herbat i podarować je w ozdobnym pudełeczku. Panie na pewno ucieszą się także z własnoręcznie przygotowanych kosmetyków. Możesz przygotować peeling cukrowy czy pachnące kąpielowe saszetki. Kilka przepisów na domowe kosmetyki znajdziesz w naszym artykule:

Prezent dla mężczyzny

Prawdziwy męski, domowy prezent to oczywiście nalewka. Jeżeli nie masz żadnej w kulinarnych zapasach w spiżarni, zdecyduj się na ekspresowy alkoholowy prezent w postaci własnoręcznie przygotowanej cytrynówki. Dla Panów, którzy nie lubią alkoholu możesz przygotować paczkę przekąsek, które miło będzie konsumować przy wieczornym seansie filmowym czy meczu ulubionej drużyny. Przygotuj pomidorową salsę i zapasteryzuj w słoiczkach. Do prezentu dołącz paczkę nachosów i prezent gotowy.

Prezent dla dziecka

Dla dzieci najlepiej sprawdzą się domowe słodycze. Własnoręcznie przygotowana tabliczka czekolady, lizaki czy ciasteczka na pewno ucieszą najmłodszych członków rodziny. Dzieciom można podarować też zestaw foremek do wykrawania ciasteczek z ulubionej bajki, do których dołączysz gotowy zestaw składników do wypieczenia świątecznych pierniczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *