Resztki alkoholi po imprezie – co z nimi zrobić?

Jeżeli masz za sobą domówkę i zostały Ci resztki alkoholi to pewnie zastanawiasz się jak je wykorzystać. Jeżeli masz sporo miejsca w kuchni możesz je przechowywać w butelkach, by czekały na swoją okazję do wykorzystania. Jeżeli jednak zostały Ci resztki wina na dnie butelki czy wódki to warto spróbować je w sprytny sposób wykorzystać.

Smakowa wódka

Jeżeli po imprezie zostało Ci trochę wódki, a miejsca w lodówce czy zamrażalce masz zbyt mało, by je przechowywać spróbuj poeksperymentować z wódkami smakowymi. Takie smakowe wódki przygotujesz w małych słoiczkach, które następnie odstawisz do spiżarni. Domowa, smakowa wódka będzie świetną bazą do eksperymentów z różnymi drinkami. Jakie wódki możesz przygotować? Możesz spróbować przygotować wódkę pomarańczową, zalewając skórki z pomarańczy alkoholem. Taką wódkę możesz wzbogacić o dodatek goździków czy anyżu lub dodać kilka plasterków korzenia imbiru. Podobnie możesz postępować z cytrynami, choć w tym przypadku warto postawić na klasykę i przygotować klasyczną cytrynówkę z przewagą spirytusu nad wódką. Możesz też przygotować efektownie wyglądające kolorowe wódki z kolorowych cukierków np. Skittlesów lub przygotować wódkę na cukierkach lodowych. Możesz też spróbować przygotować wódkę na bazie ziół. Wódka bazyliowa świetnie sprawdzi się w połączeniu z drinkami na bazie truskawek. Rozmaryn zaś to świetny dodatek do ginu z tonikiem.

Mrożone kostki białego wina

Białe wino możesz z powodzeniem zamrozić w woreczkach do lodu. Takie kostki świetnie sprawdzą się do schładzania białego wina, którego zapomnieliśmy wcześniej wstawić do lodówki. Zwykłe kostki lodu nie sprawdzą się tak dobrze, gdyż rozpuszczone w winie rozcieńczą alkohol odbierając mu jego pełnie smaku. Zamrożone kostki wina to też świetny sposób na przechowywanie wina potrzebnego nam do gotowania. W wielu przepisach na liście składników znajdujemy białe wino, a otwieranie całej butelki kiedy w przepisie mamy tylko pół szklanki nie ma sensu, jeśli nie mamy ochoty reszty wypić. Na takie sytuacje świetnie sprawdzą się zamrożone kostki białego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *