Jak usunąć zapach ze słoika? Praktyczne porady

Pewnie już teraz zbieracie słoiki na letnie przetwory. Im więcej tym lepiej, bo dzięki temu można przygotować duże ilości pysznych przetworów, które umilą nam kolejną zimę. Jednak każdy z nas zetknął się z sytuacją, kiedy po opróżnieniu i umyciu słoika w jego wnętrzu utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Jak usunąć zapach ze słoika?

Soda i ocet

To niezawodne połączenie jest niezawodne w domowych porządkach. Dzięki tej miksturze pozbędziesz się brzydkiego zapachu ze słoika. Wystarczy, że do słoika nasypiesz sodę i zalejesz ją octem. Kiedy wytworzona piana opadnie należy zakręcić słoik i wstrząsnąć nim kilka razy, by mieszanka czyszcząca dotarła w każdy zakamarek słoika. Następnie słoik należy umyć jeszcze raz po ciepłą wodą z płynem do naczyń i wysuszyć. Po takiej kąpieli po brzydkim zapachu nie powinno być śladu.

Gorczyca

Chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu ze słoików warto sięgnąć również po sposób z gorczycą. Wystarczy, że roztarte na pył ziarna gorczycy zalejesz ciepłą wodą i odstawisz słoik wypełniony płynem na ok. dobę. Po tym czasie płyn powinien wchłonąć nieprzyjemną woń pozostałą w słoiku.

Musztarda

Z racji, iż jej głównym składnikiem jest gorczyca brzydkiego zapachu ze słoików możemy również próbować pozbyć się roztworem musztardy z wodą. Taka kąpiel powinna usunąć z naszych słoików nieprzyjemną woń.

Węgiel

Ten naturalny środek na biegunkę na pewno znajduję się w każdym domu, węgiel to też świetny pochłaniacz zapachów. Chcąc pozbyć się nieprzyjemnej woni ze słoików możemy zamoczyć je w ciepłej kąpieli z dodatkiem roztartych na pył 2-3 tabletek węgla aktywnego. W takiej kąpieli powinniśmy zostawić nasze słoiki przez noc i rano należy je umyć ciepłą wodą z płynem do naczyń.

Sól morska i sok z cytryny

Jeżeli słoiki nie mają bardzo silnie wyczuwalnego zapachu, a chcesz je jedynie odświeżyć warto zrobić im peeling z soli morskiej. Sól wyciągnie resztki zapachów. Możesz także do mieszanki soli dodać kilka łyżek soku z cytryny, która również ma właściwości chłonące zapachy.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *