Jak otworzyć mocno zakręcony słoik? 5 sprawdzonych sposobów

Każdemu z nas zdarzyła się sytuacja kiedy próbowaliśmy bezskutecznie otworzyć oporny słoik, którego zakrętka nawet na milimetr nie chciała drgnąć. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji kiedy nie mamy w domu otwieracza do słoików? Spokojnie, jest kilka skutecznych sposobów jak otworzyć mocno zakręcony słoik?

Osłoń dłoń

Załóż gumowe rękawiczki, wówczas Twój chwyt będzie pewniejszy. Wilgotna dłoń sprawia, że zakrętka wyślizguje nam się z rąk. Jeżeli nie masz w domu rękawiczek, możesz sobie pomóc wykorzystując do tego lekko zwilżoną ściereczkę.

Gumka na zakrętkę

Jeżeli masz w domu grubą i szeroką gumkę możesz założyć ją na nakrętkę słoika. Podobnie jak w przypadku osłonięcia dłoni ściereczką czy rękawiczką, zapobiega to wyślizgiwaniu się zakrętki z dłoni. Jeżeli nie masz grubej gumy możesz spróbować ze zwykłymi recepturkami, powinno pomóc.

Uderz w dno słoika

Spróbuj uderzać dłonią w dno słoika, wówczas mocny zacisk zakrętki powinien puścić i z łatwością otworzysz słoik. Możesz też sobie pomóc, uderzając zakrętką słoika o blat kuchenny czy podłogę. Po takich zabiegach z pewnością słoik uda się odkręcić. To też najmniej kłopotliwa metoda, gdyż nie wymaga posiadania jakichkolwiek dodatkowych przedmiotów.

Podważ zakrętkę nożem

Możesz także podważyć zakrętkę nożem, najlepiej użyć do tego nieostrego noża np. do masła z zaokrągloną końcówką. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko wypadku, w razie gdyby nóż wyślizgnął nam się z ręki.

Rozgrzej nakrętkę 

Z opornym słoikiem można sobie również poradzić polewając nakrętkę gorącą wodą. Możesz też przekręcić słoik do góry dnem i zanurzyć zakrętkę w gorącej wodzie. Pamiętaj, by po takiej kąpieli nie chwytać od razu nakrętki, która będzie gorąca i może nas poparzyć. Zakrętka powinna puścić i dzięki temu zabiegowi bez trudu dobierzemy się do zawartości słoika.

Mamy nadzieję, że któraś z tych metod Wam pomogła. Następnym razem warto wyposażyć się w otwieracz do słoików lub w asystę silnego mężczyzny, które pomoże nam się uporać z mocno zakręconym słoikiem.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *