Tłusty Czwartek – co przygotować oprócz pączków?

Jeżeli nie chcesz przygotowywać pączków na tegoroczny Tłusty Czwartek i szukasz zamienników, które możesz przygotować na koniec karnawału skorzystaj z naszych propozycji. Jakie smakołyki można przygotować oprócz pączków?

Róże karnawałowe

To zdecydowania najbardziej efektownie prezentujące się karnawałowe przysmaki. Jeżeli przyjmujesz gości warto zdecydować się na ich przygotowanie, choć wymagają dużo cierpliwości i pracy zarówno przy wygniataniu ciasta jaki przy formowaniu z nich kwiatów. Przy zwijaniu róż przyda się też trochę wprawy, dlatego z ich przygotowania powinny raczej zrezygnować osoby początkujące w kuchni.

Faworki

To jeden z najprostszych wypieków jakie możesz przygotować na Tłusty Czwartek. Z racji swojego kształtu przypominającego kokardy prezentują się równie dobrze co róże karnawałowe, a wymagają znacznie mniej precyzji przy formowaniu. Po zwinięciu pierwszego faworka bardzo łatwo uda się wypracować sprawny system pracy. Przy wywijaniu faworków świetnie będą się też bawić najmłodsi, warto ich zaangażować w pomoc przy ich produkcji. Dla dzieci to niezwykła frajda, zwłaszcza jeśli później efekty pracy będą mogły ze smakiem spałaszować. Faworki warto posypać cukrem pudrem, będą się prezentowały jeszcze dostojniej.

Pieczone pączki

Jeżeli rezygnujesz z tradycyjnych pączków z powodu diety warto przygotować ich mniej kaloryczny zamiennik. Najwięcej kalorii tradycyjne pączki nabierają podczas smażenia ich w głębokim tłuszczu. Jego wchłanianie można ograniczyć stosując kilka kulinarnych trików, o których pisaliśmy kilka dni wcześniej (link do artykułu na końcu wpisu). Jednak nigdy smażąc pączki nie uda nam się zupełnie wyeliminować kalorycznego tłuszczu, którym nasiąkną nasze pączki. Jeżeli nie chcesz złamać zaleceń diety możesz zdecydować się na ich mniej kaloryczny zamiennik, czyli pieczone pączki. Pieczone w piekarniku będą równie smaczne co smażone na oleju. Nie rezygnuj jednak z lukrowej polewy. Nie można sobie odmawiać wszystkich przyjemności, nawet na diecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *