Naleśniki na spotkanie z przyjaciółmi

Nadzienia szpinakowe, meksykańskie, chińskie, greckie czy z tuńczykiem zmienią tradycyjny obiad w egzotyczną potrawę. Zapieczenie słonych placków pod ziołowym sosem i warstwą startego sera znacząco podniesie walory smakowe. Ich wcześniejsze przygotowanie oszczędzi nam mnóstwo czasu na przyjemności w trakcie przyjęcia.

Wariacje na temat naleśników

Znane od starożytności naleśniki robią furorę na stołach na całym świecie., Wymagają od przygotowującej ich gospodyni wykazania się odrobiną inwencji twórczej. Znajomość podstawowego przepisu na ciasto naleśnikowe umożliwia tworzenie własnych wersji dań głównych i przekąsek, które zachwycą gości. W kuchni większości krajów znajdziemy różne receptury i przepisy zarówno na ciasto naleśnikowe, jak i sposób podania tej potrawy.

Sosy i sałatki jako dodatki

Jeśli planujemy podanie gorącego dania i wiemy, że będziemy musieli opuścić na chwilę naszych gości, wcale nie musimy zostawiać ich głodnych. Możemy temu zapobiec, jeśli przygotujemy wcześniej dużą miskę sałatki ze świeżych warzyw. Możemy drobno poszarpać różne rodzaje sałat, dorzucić strąki kolorowej papryki, cząstki pomidora, półplasterki ogórka, grillowaną cukinię i ćwiartki czerwonej cebuli. W osobnych naczyniach postawmy na stole klasyczny sos sałatkowy, np. winegret albo dressing francuski oraz prażone pestki dyni i słonecznika. W ten sposób damy gościom wybór i możliwość samodzielnego skomponowania ulubionej sałatki.

Wytrawne nadzienia naleśnikowe

Usmażone wcześniej naleśniki nafaszerujmy pysznym, dobrze doprawionym nadzieniem, zwińmy w ruloniki bądź krokieciki i ułóżmy w kilku głębszych naczyniach do zapiekania. Przed włożeniem potrawy do dobrze nagrzanego piekarnika na około 20 minut można ją zalać aromatycznym, ziołowym sosem pomidorowym, serowym lub śmietanowym na białym winie i obficie posypać startym żółtym serem. Najpopularniejsze wytrawne farsze:

  1. duszony por, tuńczyk, kukurydza,
  2. czerwona fasola, kolorowa papryka, mięso mielone lub doprawiony wędzoną papryką granulat sojowy,
  3. ser feta, oliwki, smażona pierś drobiowa w przyprawach,
  4. cząstki pieczonego lub grillowanego łososia, śmietana, szczypiorek,
  5. ugotowana soczewica lub ciecierzyca, podsmażona wcześniej mieszanka chińskich warzyw, indyjskie przyprawy,
  6. nadzienie szpinakowe ze szpinaku połączonego z kremowymi serkami topionymi, pieprzem i świeżym czosnkiem.

Zaletą zapiekanych naleśników jest też fakt, że można je przygotować wcześniej, a gdy przyjdą goście po prostu uruchamiamy piekarnik.

Zobacz przepisy video na naleśniki:



Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *