Nadziewania pączków – jak to zrobić, by nadzienie nie wypłynęło?

Pieczenie pączków nastręcza wiele trudności zarówno początkującym kucharzom jak i tym bardziej zaawansowanym. Chcąc przygotować pączki idealne trzeba znać wiele sekretów kulinarnych. Musimy wiedzieć jak przygotować ciasto, jak pączki smażyć i wreszcie jak nadziewać pączki? Dziś odpowiemy na ostatnie pytanie. Nadziewanie pączków to element, który najtrudniej zepsuć podczas ich przygotowywania, pod warunkiem że wiesz jak to zrobić poprawnie.

Nadziewanie pączków szprycą

Szpryca do nadziewania pączków to nic innego jak ta którą wykorzystuje się do dekorowania tortów. Dobrze sprawdzi się również rękaw cukierniczy. Najwygodniej będzie z pomocą szprycy czy rękawa nadziać pączki przed ich smażeniem. Z wykorzystaniem szprycy nadziejesz pączki dowolnym nadzieniem i nie musisz brać pod uwagę jego gęstości. Z pomocą szprycy nadziejesz pączki budyniem czy czekoladowym kremem.

Nadziewanie pączków strzykawką

W przypadku kiedy nie posiadasz w domu szprycy cukierniczej do nadziewania pączków możesz użyć strzykawki. Korzystając z tej metody warto wybrać strzykawkę z szerokim czubkiem i zdecydować się na płynne nadzienie, które bez trudu uda nam się wydostać ze strzykawki.

Nadziewanie pączków łyżeczką

Nadzienie łyżeczką nakładamy do surowych pączków. Uformowanego pączka delikatnie spłaszczamy, robiąc palcem wgłębienie na środku ciasta, następnie nakładamy nadzienie i powoli zagarniając ciasto do środka sklejamy jego brzegi. Postaraj się jak najdokładniej skleić ciasto, by uniknąć wypłynięcia nadzienia podczas smażenia pączków.

Łatwiejszą metodą dla początkujących cukierników jest nadziewanie pączków po ich usmażeniu, wówczas mamy pewność, że nadzienie nie wypłynie podczas smażenia lub nie obciąży ciasta podczas smażenia i sprawi, że nie wyrosną, nie wypłyną na powierzchnie tłuszczu i nie będą miały tego charakterystycznego dla pączków i pożądanego jasnego pierścienia.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *