Blender – pomocnik kuchenny, którego warto mieć

Blender – pomocnik kuchenny, którego warto mieć

Zastanawiasz się, jakie sprzęty w kuchni są niezbędne? Wygodne urządzenie kuchni i dobór odpowiednich sprzętów to lada wyzwanie, zwłaszcza dla kucharza-amatora o niewielkim doświadczeniu. Jesteś jednym z nich? Jeśli dopiero zaczynasz samodzielne życie i szukasz urządzeń i dodatków ułatwiających prace kuchenne, trafiłeś w dobre miejsce! Nasz poradnik to szybki przewodnik po najprostszych sprzętach nadających się do wielu czynności. Sprawdź, jakie blendery dostępne są na rynku oraz dlaczego warto mieć je w kuchni. 

Do czego służy blender? 

Podstawową funkcją tego urządzenia jest rozdrabnianie, jednak w zależności do konkretnego modelu, funkcjonalności może być znacznie więcej. Podstawowe modele nadają się do mieszania miękkich substancji, jednak w bardziej zaawansowanych z powodzeniem można rozdrabniać twarde orzechy, a nawet robić z nich masło. Blender jest też podstawowym wyposażeniem kuchni wegetarian i wegan, którzy lubią przygotowywać roślinne pasty na kanapki. 

Blender ręczny 

Blender ręczny to podłużne urządzenie zakończone podwójnymi ostrzami. Zobacz blendery dostępne w Neo24, które znajdziesz pod adresem https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/blenderykielichowe.html. Do blendowania potrzebujesz wysokie naczynie – w nim umieść produkty, które zamierzasz rozdrobnić. Jest to istotne dlatego, że w trakcie pracy w niższym naczyniu łatwo zachlapiesz otaczające Cię sprzęty i blaty. Czyszczenie blendera jest bardzo łatwe – umieść końcówkę w szklance z wodą i włącz ostrza. Końcówkę możesz również odkręcić i umyć ja pod bieżącą wodą. 

Droższe modele poza końcówką z ostrzami mają również wymienny element, który wykorzystasz do ubijania piany z białek lub mieszania ciasta na naleśniki. Blender ręczny może być także elementem większego zestawu, w którego skład wchodzą: pojemnik do blendowania, rozdrabniacz z dodatkowym ostrzem, a nawet malakser. Ostatniego dodatku użyjesz przede wszystkim do rozdrabniania dużej ilości warzyw i owoców. 

Blender kielichowy 

Nazwa tego rodzaju blendera pochodzi od przypominającego naczynie kielich. Na jego dnie znajdują się ostrza. Blender kielichowy doskonale sprawdzi się do rozdrabniania koktajli i zup, a ich profilowany dziubek ułatwi przelanie ich do odpowiednich naczyń. Cena blendera kielichowego uzależniona jest nie tylko od mocy sprzętu, ale również od materiały, z którego wykonany został dzbanek. Te wykonane ze szkła są droższe, jednak podczas ich czyszczenia należy zachować ostrożność. 

Ostrza umieszczone na dnie dzbanka mogą zachęcać do tego, by zalać je wodą z detergentem i odczekać przed myciem, jednak przestrzegamy przed takimi działaniami. W ten sposób możesz doprowadzić do uszkodzenia ostrzy. Pamiętaj również, by nie blendować gorącej zupy – to łatwy sposób na stępienie ostrzy. 

Blender sportowy 

Wyglądem przypomina nieco blender kielichowy, jednak jest od niego lżejszy i mniejszy. W blenderze kielichowym możesz przygotować na raz kilka porcji koktajlu, tymczasem wersja sportowa zmieści w sobie dokładnie tyle, ile zmieści porcja pojedyncza. Ten model najczęściej wybierają osoby preferujący sportowy tryb życia – koktajl owocowy przyrządzony w takim sprzęcie w kilka minut z powodzeniem spełni rolę pełnowartościowego dania. W blenderze sportowym przyrządzisz również szejki proteinowe, świetne na uzupełnienie strat energetycznych podczas ćwiczeń na siłowni.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *