Dekoracja wigilijnego stołu – jak to zrobić bez wydawania pieniędzy?

Wigilia to czas kiedy całą rodziną siadamy przy stole do wspólnej wieczerzy. Chcąc podkreślić podniosłość tej kolacji warto zadbać o odświętny wygląd stołu. Dekoracja wigilijnego stołu nie musi być droga, wystarczy odrobina kreatywności w doborze dodatków. Jak udekorować wigilijny stół, nie wydając pieniędzy na drogie świąteczne dekoracje?

Gałązki z choinki z czerwonym akcentem

Iglaste gałązki poukładane na stole będą prezentowały się niezwykle odświętnie. Zieleń gałązek warto przełamać dodatkiem czerwieni. Możesz wśród gałązek rozsypać małe czerwone bombki lub postawić na naturalne dekoracje, układając na stole pomiędzy zielonymi gałązkami owoce żurawiny lub jabłka.

Dekoracje w rustykalnym stylu

Jeżeli planujesz stół w rustykalnym stylu postaw na dekorację z suszonych owoców. Suszone plasterki pomarańczy będą się pięknie prezentować na świątecznym stole. Do kompozycji dodaj kilka lasek cynamonu, poukładaj gwiazdki anyżu i rustykalna dekoracja stołu gotowa. Świetnie też jako dekoracja sprawdzą się szyszki, warto wybrać się po nie na spacer.

Dekoracje z masy solnej

Masa solna to również tania i pięknie prezentująca się ozdoba stołu. Zaplanuj czerwony obrus i udekoruj go wyciętymi z masy solnej formami. Maleńkie gwiazdki, choinki czy serduszka w śnieżnobiałym kolorze będą się pięknie prezentować, w połączeniu z czerwienią obrusu. Stół w biało-czerwonych barwach możesz przyozdobić również słojami wypełnionymi solą imitującą śnieg. Do słoika włóż gałązki choinkowe czy bombki i elegancka dekoracja wigilijnego stołu gotowa.

Podanie potraw

Pamiętaj, że główną ozdobę stołu będą stanowiły potrawy, które podasz na wigilijną kolację. Zadbaj o ich wygląd, by pięknie współgrały z zaplanowanymi przez Ciebie dekoracjami. Pamiętaj, że najpierw jemy oczami i nasi gości chętniej sięgną po apetycznie prezentujące się potrawy.

Dekoracja talerzy

W dekorowaniu stołu ważne jest również ułożenie zastawy dla gości. Z najzwyklejszych serwetek możesz wyczarować cuda, składając je np. na kształt choinki. Warto też zadbać o dekoracyjne winietki dla gości, by uniknąć zamieszania przy poszukiwania wolnych miejsc, rozplanuj wcześniej usadzenie gości. Warto też na talerzu umieścić drobne upominki. Dekoracyjnie zapakowane pierniczki będą miłym akcentem dodanym do życzeń pomyślności w nadchodzącym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *