Pierwsze kroki… w świecie smaków

Lekarze pediatrzy i specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia radzą, aby przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecko karmione było wyłącznie mlekiem matki. Jednak ten bardzo specyficzny okres w życiu każdej kobiety mija tak szybko, że zazwyczaj ledwo się obejrzymy, a już zaraz można poszerzać dietę maluszka o coraz to nowsze pokarmy. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na te pierwsze przygody dziecka z nowymi smakami, gdyż od tego etapu w dużej mierze zależy dalsze kształtowanie się apetytu naszej pociechy.

 

Co trzeba wiedzieć o żywieniu półrocznego dziecka?

Nowe produkty w diecie półrocznego malucha

 

Gdy nasza pociecha ukończy pół roku jest już zazwyczaj gotowa na wypróbowanie nowych smaków. Bez obaw możemy wzbogacić jego dietę o:

Czas na deserek!

 

Jednym z chętniej przyjmowanych przez dzieci rodzajów pokarmów są oczywiście deserki (przykłady deserków znajdziesz tu). Ze względu na zdrowe nawyki żywieniowe powinniśmy skupić się na podawaniu dziecku słodkich przekąsek wyprodukowanych przede wszystkim z owoców. Decydując się na gotowe produkty pamiętajmy, aby upewnić się, że nie zawierają one cukru, konserwantów, barwników i żadnych dodatków smakowych. Musimy wiedzieć, że owocowe deserki są nie tylko produktem atrakcyjnym smakowo, ale i niezastąpionym, naturalnym źródłem witaminy C, która wspomaga odporność organizmu naszego malucha. Do wyboru mamy mnóstwo połączeń smakowych, więc możemy poeksperymentować i często urozmaicać dziecku desery, sprawdzając które z nich najbardziej przypadną do gustu dziecku.

Za mamusię jedna łyżeczka…

 

Niemalże już przysłowiowa łyżeczka ma naprawdę duże znaczenie, jeżeli skupimy się na przedmiocie, a nie na wyznaczonej przez niego porcji. Sztućce, talerzyki, miseczki, szklaneczki są szalenie istotne przy wprowadzaniu nowych produktów do diety malucha. Należy zatem postarać się podczas kupowania tych pierwszych kuchennych akcesoriów. Wybierajmy plastikowe, kolorowe, przyjemne w dotyku przedmioty i nie zniechęcajmy się, gdy na początku maluch nie będzie chciał ich używać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *