Krajalnica do wędlin – wyposażenie gastronomiczne na wagę złota

Nieważne, czy prowadzimy małą restaurację, firmę cateringową czy wielki obiekt gastronomiczny. Są sprzęty, bez których ciężko obejść się w profesjonalnej kuchni. Oprócz rzeczy oczywistych, są również urządzenia takie jak krajalnice do wędlin, które znacznie ułatwiają pracę w gastronomii. Dlaczego warto zainwestować w krajalnicę gastronomiczną?

Krajalnice do wędlin – zalety

Lokal gastronomiczny jest miejscem, w którym bardzo ważna jest logistyka. Praca na kuchni wymaga odpowiedniej dyscypliny i dobrego planowania, by przygotowane potrawy były jak najlepszej jakości, a całość prac była wykonana możliwie jak najszybciej i jak najdokładniej, przy minimalnym wysiłku pracowników. Aby usprawnić pracę na kuchni, w lokalu, czy w restauracji, warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli wprowadzić pewne oszczędności, związane z zakupem krojonych wędlin, a jednocześnie wykona pracę z dużą precyzją. Takim sprzętem są właśnie krajalnice do wędlin.

Są to urządzenia niezwykle dokładne, które pozwalają dostosować grubość plastrów do indywidualnych potrzeb kucharza bądź życzenia klienta. To przekłada się nie tylko na zadowolenie gości, ale także na znaczne usprawnienie pracy w lokalu gastronomicznym. Dodatkowo, dzięki materiałom, z których są wykonane krajalnice do wędlin, są to urządzenia pozwalające zachować najwyższy poziom higieny przy obróbce produktów spożywczych. Ich użycie nie wymaga użycia siły, a sama obsługa narzędzia jest bardzo prosta, dzięki czemu może z niego korzystać każdy, po krótkim przeszkoleniu i zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gastronomicznej krajalnicy do wędlin?

Nie każdy sprzęt jest taki sam. Na rynku dostępne są zarówno uniwersalne krajalnice gastronomiczne, przeznaczone do krojenia wędlin, pieczywa oraz warzyw, jak i profesjonalne krajalnice do wędlin, dedykowane wyłącznie obróbce tego typu produktów.

Do najważniejszych elementów krajalnicy należy nóż obrotowy. Decydując się na zakup tego sprzętu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane ostrze. Na rynku dostępne są gastronomiczne krajalnice do wędlin z nożem wykonanym ze stali nierdzewnej, tytanu, a także ze stali węglowej pokrytej warstwą chromu.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest regulacja grubości krojonych kawałków. Najczęściej zakres ten waha się od 1 do około 16mm. Dla wielu restauracji jest to wystarczające, jednak na rynku dostępne są również modele, które pozwalają precyzyjnie odkroić grubsze kawałki, powyżej 25mm.

Przyglądając się poszczególnym modelom dobrze jest również sprawdzić, czy krajalnica jest ręczna, automatyczna czy półautomatyczna. Ma to ogromne znaczenie dla wygody i komfortu pracy w kuchni, dlatego czasem warto zakupić droższy sprzęt, którego nie wymaga całkowicie manualnej obsługi.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *