Domowe sushi – czego potrzebujesz, by przygotować je samodzielnie?

Jeżeli chcesz spróbować jak smakuje sushi, nie kupuj gotowych zestawów w marketach. Nie mają one nic wspólnego z prawdziwym smakiem sushi. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na jedzenie sushi w restauracjach, możesz przygotować je samodzielnie w domu. Jednak zestaw do sushi to początkowo dość duży wydatek, dlatego warto zaproponować znajomym wspólne przygotowanie sushi. Pozwoli to rozłożyć koszty na kilka osób. Czego potrzebujesz, by przygotować sushi samodzielnie?

Podstawowe składniki

Będziesz potrzebować ryżu. Pamiętaj, by kupić ryż specjalnie przeznaczony do sushi. Inny ryż się nie nadaje, nie osiągniesz tego samego efektu. Odpowiednio przygotowany ryż to podstawa smacznego sushi. Do doprawienia ryżu niezbędna jest także zaprawa. Nie warto jednak kupować gotowych produktów do doprawiania sushi. Zaprawę przygotujesz z łatwością samodzielnie. Wystarczy ocet ryżowy cukier i sól w odpowiednich proporcjach. Do przygotowania rolek niezbędne będą jeszcze glony nori, w które zawijamy ryż. Do zwijania rolek będziesz potrzebować jeszcze maty bambusowej, którą kupisz za kilka złotych niemal w każdym markecie. Dzięki niej zwiniesz ciasne rolki, które nie będą się później rozpadać po przekrojeniu. Do wykonania sushi potrzebujesz jeszcze sosu sojowego i pasty wasabi. Najlepiej wszystkie składniki kupić przez Internet, często ceny azjatyckich produktów w marketach są zawyżone. Kilka dni przed planowanym przygotowywaniem sushi skompletuj wszystkie składniki, które mogą być długo przechowywane.

Czego potrzebujesz do wypełnienia rolek?

Przede wszystkim świeżych składników. Jeżeli decydujesz się na wypełnienie rolek surową rybą, kup ją u sprawdzonego sprzedawcy, co do którego będziesz mieć pewność, że sprzedaje świeże okazy. Możesz postawić na łososia, tuńczyka lub spróbować bardziej wyszukanych smaków jak sushi z maślaną czy węgorzem. Jednak z wykorzystaniem samego łososia możesz stworzyć tak dużo kombinacji smakowych, że w zupełności wystarczy jednak ryba. Możesz przygotować łososia surowego z dodatkiem awokado, serka śmietankowego i sałaty. Łososia z ogórkiem i majonezem lub przygotować pieczoną wersję łososia w sosie teriyiaki, czyli marynaty z sosu sojowego z miodem, którą możesz łączyć zarówno z awokado jak i ogórkiem. Pamiętaj, by do każdej z rolek dodać trochę wasabi, dla wyostrzenia smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *