Zdrowe i smaczne odchudzanie czyli catering dietetyczny od Lightbox!

Jeśli pośpiech, praca, brak czasu na gotowanie i komponowanie zbilansowanych posiłków to znajome Ci problemy, wcale nie musisz rezygnować z marzeń o szczupłej sylwetce. Usługi cateringowe wkroczyły bowiem od niedawna na nowy poziom proponując swoim klientom skomponowane pod okiem specjalistów posiłki dostarczane wprost do domu lub biura!

 

Zdrowe dania wprost z pudełka

Catering dietetyczny to tzw. dieta pudełkowa, a więc zestaw posiłków na cały dzień podzielonych zazwyczaj na pięć porcji. Taka liczba dań pozwala zminimalizować chęć podjadania pomiędzy posiłkami pozostawiając nas nasyconych przez cały dzień pomimo zmniejszonej kaloryczności posiłków. Występują one w różnych wariantach, np. dieta 1000, 1500, 2000, 2500 kcal, w zależności od naszego zapotrzebowania wyliczonego na podstawie BMI i aktywności fizycznej.

W pudełkach od Lightbox każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest weganinem, wegetarianinem, zwolennikiem zróżnicowanych posiłków, czy też toleruje jedynie produkty bezglutenowe. Głównym założeniem tej diety jest bazowanie na produktach o niskim indeksie glikemicznym, co sprawia, że wartość glukozy we krwi jest ustabilizowana. Nie mamy zatem napadów „wilczego apetytu”, po którym następuje gwałtowny spadek stężenia cukru w organizmie, a w konsekwencji złe samopoczucie.

 

Za co polubisz dietę z dostawą?

Dzięki codziennym dostawom pudełek święcąca zazwyczaj pustkami lodówka przestaje być jakimkolwiek problemem. Odpada nam zatem z codziennych obowiązków konieczność zakupów spożywczych, wertowania setek stron z przepisami, gotowania i sprzątania po nim, co może skraść nam nawet kilkadziesiąt cennych minut z całego dnia!

Dieta z dostawą cechuje się bardzo zróżnicowanym menu, dlatego też każdy posiłek będzie wyczekaną, smakowitą niespodzianką bez zastanawiania się, ile gromadzą w sobie kalorii. Dodatkowym atutem staną się także dostarczane o stałych porach wygodne w użyciu pudełka, które z powodzeniem i bez pośpiechu można zabrać do pracy czy na trening.

Bez efektu jo-jo?

Jeśli nagle zrezygnujemy z diety i wrócimy do starych nawyków żywieniowych z pewnością wrócimy (nawet z nawiązką!) do wagi sprzed tego okresu, a więc doświadczymy tzw. efektu jo-jo. Dlatego też, aby odchudzająca dieta pudełkowa, jak każda inna, pozostawiła trwałe efekty należy regularnie (tj. co najmniej raz w tygodniu) kontrolować swoją wagę.

Gdy już wiemy, że ta nam odpowiada, w trosce o jej zachowanie musimy ograniczyć ilość spożywanych kalorii o 400 w stosunku do dobowego zapotrzebowania. O ich ilości dowiemy się od dietetyka lub dzięki kalkulatorowi dostępnego np. na stronie firmowej Lightbox, specjalizującej się w cateringu dietetycznym.

Nie zapominajmy także o aktywności fizycznej i unikaniu słodkich, tłustych i słonych przekąsek. Dieta pudełkowa z pewnością zaś dostarczy nam mnóstwa inspiracji żywieniowych na każdy dzień, co będziemy mogli wykorzystać we własnej kuchni już po zaprzestaniu korzystania z usług cateringowych.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *