Yerba mate – najlepszy sposób na pobudzenie

Raczej nie istnieje na świecie człowiek, który nie słyszałby o produkcie jakim jest Yerba Mate. Ludzie wykorzystują ten susz od lat, a wszystko przez jego niesamowite właściwości. Tylko czy te praktyki są w pełni zdrowe?

 

 

Yerba Mate – właściwości

Mówiąc o działaniu Yerba Mate warto wspomnieć, że będzie się ono różniło w zależności od tego, jaki konkretnie ostrokrzew paragwajski został użyty do wytworzenia suszu. Jednak bez względu na to możemy wyróżnić ogół właściwości zdrowotnych, które posiada praktycznie każda mieszanka. Oto jak wpływa na organizm:

Yerba Mate – pobudza, a nie uzależnia

Pomimo wielu pozytywnych właściwości, Yerba Mate wciąż jest spożywana głownie ze względu na swoje pobudzające działanie. Wielu konsumentów uważa, że jest dużo skuteczniejsza niż kawa. Jednak nie powinno się porównywać tych dwóch trunków. Yerba Mate w przeciwieństwie do kawy nie uzależnia. Wszystko przez mniejszą zawartość kofeiny w 100 ml – dla kawy wynosi ona 40 mg, a dla Yerby 15-20 mg. Jednak nie wpływa to na słabsze pobudzenie, a wręcz przeciwnie – to trwa dłużej, a po spożyciu jej nie chce się spać.

Przepis na Yerba Mate

Najważniejsze w odpowiednim przyrządzeniu Yerba Mate jest właściwe naczynie (matero). To właśnie w nim zalewa się susz. Mniej więcej 1/3 objętości naczynia powinna zajmować Yerba Mate, którą należy zaparzyć w gorącej, ale nie wrzącej wodzie. Następnie przy pomocy specjalnej rurki (bombilli) wypija się napar. To specjalna słomka działająca na zasadzie filtra, dzięki której rozdrobniona roślina nie przedostaje się do ust.

Lista pozytywów płynących z zażywania Yerba mate jest bardzo obszerna. Poza tym ma silne działanie pobudzające i będzie dużo lepszym wyborem niż kawa. Dlatego warto ją pić każdego dnia.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *