Uczta Lodu I Ognia

 Nadchodzi zima…

„Śniadanie na murze”, „Obiad w Królewskiej Przystani”, „Uczta w Winterfell”, tak wspaniałe menu znajdziecie w niedawno wydanej książce kucharskiej „Uczta Lodu i Ognia”.

Zbiór przepisów  inspirowany cyklem „Pieśni Lodu I Ognia”,w którym odkryjecie  smaki  kuchni średniowiecznej, oraz ich współczesne wersje, wszystko bardzo smakowicie opisane.

Warto spróbować specjałów, którymi zajadali się bohaterowie „Gry o tron”  np. „Mięso żubra pieczone z porem” , „Czarny chleb”, czy też „Zwędzone ciasteczka Aryi”, niedługo sami nakręcimy jeden z przepisów zawartych w tej publikacji.

a1

„Przysuńcie się bliżej. Jeszcze odrobinę (…).

Nachylcie się, to wyszepczę wam do ucha smutną prawdę. Nie potrafię gotować (…).

 Po tak długim czasie nie potrafię sobie już przypomnieć, kto pierwszy zaproponował, żebyśmy wydali książkę kucharską z przepisami z moich powieści (…).

Sariann i Chelsea podeszły do tematu zgoła odmiennie. Nie napisały do mnie z podpowiedzią, że książka kucharska byłaby fajnym pomysłem. Nie, te dwie dziewczyny zaczęły przyrządzać potrawy opisane w Grze o tron(…).  Na cześć pewnego przybytku, w którym dzieją się rzeczy straszne, dziewczyny nazwały swój blog Karczmą na Rozdrożu. W książce to właśnie przed jej drzwiami kołysało się na wietrze truchło powieszonej oberżystki. Mam szczerą nadzieję, że Sariann i Chelsea nie podzielą jej losu; ich jedzenie jest znacznie, znacznie lepsze od podawanego w tamtej karczmie.

 George R.R. Martin, Santa Fe, 21 stycznia 2012

Odnośnik do konkursu.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *