Rodzaje szkła do drinków i koktajli

Rodzaje szkła do drinków i koktajli 

Osoby, które nawet czysto hobbystycznie i z ciekawości sprawdzają, w jakim szkle podaje się drinki i koktajle mogą często łapać się za głowę! Wybór jest bowiem naprawdę ogromny, a niektóre rodzaje napojów mają przypisane wręcz indywidualne modele szkła, które właściwie nie są wykorzystywane do podawania innego typu alkoholi. Część kieliszków czy szklanek może z kolei posłużyć zarówno do serwowania czystego alkoholu, jak i drinków na jego bazie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze szkło i kieliszki do drinków:

Szkło do alkoholu w restauracji – o czym pamiętać?

Szkło wykorzystywane w bardziej formalnych sytuacjach lub podawane w restauracji powinno być przede wszystkim jednakowe. Jak to rozumieć?

Czysty alkohol, drinki oraz koktajle wypada serwować w tym samym rodzaju szkła – oczywiście dla każdego napoju będzie to inny typ. Oznacza to, że w przypadku lokalu restauracyjnego właściwie niedopuszczalne, a z pewnością źle widziane przez koneserów jest podawanie chociażby whisky w dwóch lub więcej modelach szklanek! Jak zapobiec takiemu faux pas? Nie jest to wcale trudne – istotne jest tylko przyjęcie jednej, spójnej strategii i wyposażenie swojej gastronomii w jednolite szkło. Jeśli w karcie barmańskiej znajdują się szoty oraz czysta wódka, wybierz kieliszki w jednym kształcie dla każdego z tych napojów. Nieco wyższe świetnie zaprezentują dwukolorowego szota, a niższy, ale odrobinę szerszy uwydatni klasyczny smak schłodzonej wódki. Nie możesz jedynie dopuścić do tego, by takie kieliszki stosować wymiennie. Taką zasadę wystarczy przyjąć względem każdego typu alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *