Przez gotowanie…do sieci

Gotowanie, zwłaszcza to na ekranie stało się w ostatnich latach bardzo popularne i zyskało wielu sympatyków. Stacje telewizyjne prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej twórcze programy z udziałem gwiazd bądź wręcz przeciwnie, stawiają na młode, kreatywne postaci, które w kuchni nie gotują, tylko wręcz czarują, zwłaszcza widza. Podobnie rzecz ma się z książkami kucharskimi, zwłaszcza sygnowanymi nazwiskami celebrytów.

 

Zdjęcia potraw jako dzieło sztuki

W ciągu ostatnich lat bardzo rozwinęły się również wszelkiego rodzaju  blogi kulinarne, zwłaszcza te propagujące zdrowy styl życia i domowe specjały, które można łatwo wykonać, ponieważ żyjemy w czasach, w których, co tu kryć, liczy się przede wszystkim czas, a dokładnie niemarnowanie go. Aby zdobyć widzów, nie wystarczą tylko dobre przepisy. Potrzeba czegoś więcej. Namacalnych efektów, a takie możemy uzyskać dzięki fotografii, a dokładnie nowoczesnym gadżetom, zwłaszcza telefonom, które, dzięki wbudowanym aparatom, sa niezwykle przydatne w pracy blogera kulinarnego. Zdjęcia potraw są niezwykle istotne, przyciągają uwagę, są najlepszą reklamą produktu. Wiele osób zajmujących się blogiem, zadaje sobie pytanie jak robić zdjęcia potraw, aby zainteresowały one  widza i przedstawiały jak najbardziej autentyczny obraz.

 

Jak wykonać dzieło sztuki…smartfonem?

Wielu znanych i cenionych w  branży fotografów, specjalizujących się w tego typu dziedzinie, daje początkującym swoje niezwykle cenne rady w Internecie, które można znaleźć https://blogs.sonymobile.com/pl/2016/12/jak-wykonac-perfekcyjne-zdjecia-kulinarne.html. Jednak rady mogą okazać się niewystarczające , jeśli nie będziemy posiadali odpowiedniego sprzętu. I tu z pewnością przyda się właściwy telefon, np. Sony Xperia, który reprezentuje dobre smartfony do zadań specjalnych. Telefon ten daje jego operatorowi mnóstwo różnych możliwości, które sprawią, że fotografia w pełni odda perfekcję potrawy. Istotne jest wcześniej odpowiednie przygotowanie posiłku, jego oprawy, stołu i oczywiście odpowiednie światło. Wszystko to sprawi, że efekt końcowy będzie perfekcyjny. Produkty, takie jak smartfon Xperia ułatwią wykonanie doskonałej jakości zdjęcia, które sprawi, że widz,zarówno bloga , jak i czytelnik książki, chętnie powrócą do tej pozycji. Użytkownicy Sieci to w zdecydowanej mierze wzrokowcy, warto o tym pamiętać decydując się na założenie bloga, niezależnie od jego tematyki. Blogerki modowe czy kosmetyczne robiące w ostatnim czasie oszałamiającą karierę, doceniły możliwości swoich smartfonów, które tak jak Sony Xperia XZ, doskonale wyczuwają natężenie światła, a ono jak wiemy, jest niezwykle istotne, aby zdjęcie było naprawdę udane.

 

Dobry smartfony podstawą sukcesu amatora fotografii

Dziś każdy może być mistrzem fotografii, ważne jest to, aby miał ku temu doskonały sprzęt, który ułatwi mu wykonywanie perfekcyjnych zdjęć, uchwycenie tych ważnych chwil, istotnych momentów, cudów. Zdjęcia wykonywane smartfonem to już  nie tylko selfie o średniej jakości, które ląduje w gąszczu mediów społecznościowych. Coraz częściej mówi się, że tego typu fotografie wykorzystywane będą w naszym życiu,w różnych dziedzinach, co ułatwić nam ma aparat w smartfonie i jego liczne aplikacje. Strony takie jak https://blogs.sonymobile.com/pl/poruszają temat nowinek technologicznych, które możemy sami tworzyć, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju, a jednocześnie, chcemy mieć wszystko szybko i od razu perfekcyjne. Nowoczesna technologia jest w stanie nam to zapewnić. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez mediów społecznościowych , w których umieszczamy zdjęcia, jakie są efektem naszych podróży, wizyt w restauracjach. W sieci znajdziemy całe mnóstwo fotografii, przedstawiających to co jemy, z dokładnym opisem, gdzie, kiedy i z kim. Warto zadbać o to, aby były one wykonane z kunsztem i precyzją, bo w przeciwnym razie zginą w natłoku innych, a przecież chodzi o to, żeby  zainteresować nimi jak najszersze grono odbiorców. Nawet zdjęcie zwykłego hamburgera, spożywanego w znanej sieci fast food, może być dziełem sztuk, jeśli wykorzystamy kilka technik i rad profesjonalistów i użyjemy odpowiedniego sprzętu, jakim jest  np. Sony Xperia. Telefon ten, dzięki hybrydowemu autofocusowi, który potrafi przewidywać ruch, zadba o idealną ostrość zdjęcia. Wykonując fotografię na bloga czy do pozycji książkowej, zadbajmy o eleganckie nakrycie stołu, chociaż niekoniecznie potrawy, musza być umiejscowione tylko tam. Równie dobrym wyborem będzie blat w kuchni, parapet, interesujące są również zdjęcia w plenerze, wszystko zależy od konwencji, pomysłu i wyobraźni fotografa. Warto zadbać o wizualną stronę, aby przyciągnąć widza, który najpierw zobaczy efekt pracy, a dopiero później zainteresuje się jak samodzielnie to wykonać.

Piękne zdjęcia potraw, to dzieła sztuki, który może stworzyć nawet amator, który musi opanować jedynie umiejętność posługiwania się smartfonem i wykorzystać w pełni jego nieograniczone wprost możliwości.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *