Pobudzają trawienie, poprawiają walory smakowe potraw, a nawet działają leczniczo. Mowa oczywiście o przyprawach, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Aby zachowały swój aromat na dłużej, warto przechowywać je w specjalnych pojemnikach. Na szczęście nie musimy ich chować do szuflad, bo na rynku znajdziemy pojemniki na przyprawy, które mogą stać się także ciekawą ozdobą kuchni.
Solniczka i pieprzniczka to niezwykle często wykorzystywane akcesoria kuchenne. Trudno wyobrazić sobie jajecznicę bez dodatku świeżo zmielonej soli morskiej czy warzywnej zupy bez odrobiny pieprzu. To podstawowe przyprawy, których używamy niemal do każdego dania. Tym bardziej powinniśmy zadbać o ich właściwe przechowywanie. Solniczki i pieprzniczki występują w różnych wersjach kolorystycznych i kształtach. Można dopasować je właściwie do każdej kuchni – zarówno tej nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Najbezpieczniejszym wyborem do każdego wnętrza będzie oczywiście prosta, ergonomiczna i biała solniczka z ceramiki czy porcelany. Osoby, które uwielbiają intensywne kolory, mogą postawić na solniczki ceramiczne – na przykład w kolorze żółtym czy czerwonym. Odporna na różne uszkodzenia jest solniczka akrylowa. Warto poszukać specjalnego miejsca na te akcesoria – nie tylko ze względów użytkowych, ale także wizualnych.
Oprócz soli i pieprzu na smak, zapach i wygląd naszej potrawy wpływają także inne przyprawy, których bogactwo aż zapiera dech. Naturalne przyprawy nie tylko wzbogacą smaki przygotowywanych przez nas dań, ale mają także zdrowotne właściwości – regulują metabolizm, łagodzą nerwy czy wzmacniają układ odpornościowy. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze przechowywane. Odpowiednie pojemniki na przyprawy zabezpieczają je przed dostępem powietrza, światła i wilgoci. Pojemniki są zróżnicowane pod względem pojemności, materiału (z jakiego są wykonane) oraz designu.
Na skróty: Pojemniki na produkty sypkie w sklepie DUKA
Bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu są szklane pojemniki na przyprawy. Pomagają szybko rozpoznać rodzaj przyprawy i nie pochłaniają zapachu. Ciekawym rozwiązaniem jest obrotowy stojak ze słoiczkami. Nie tylko pięknie wygląda, ale także zaoszczędzi tak potrzebne w kuchni miejsce. W zależności od potrzeb można wybrać wersję minimalistyczną – z kilkoma słoiczkami, jak również wersję rozbudowaną, w której znajduje się kilkanaście słoiczków. Właścicielom nowoczesnych kuchni spodobają się zapewne pojemniki z kamionki w delikatnych odcieniach beżu, bieli i zieleni, a miłośnikom dobrej organizacji i porządku można kupić pojemniki ceramiczne z kredą, które posiadają szczelny drewniany korek.
Przyprawy najlepiej kupować oraz przechowywać w całości i mielić samemu. Wtedy ich aromat utrzyma się dłużej. Osoby ceniące wygodę wybiorą z pewnością przyprawy zmielone. Aby aromat się nie ulatniał zbyt szybko, trzeba pamiętać o szczelnie zamykanych pojemnikach. Zmielone przyprawy należy przechowywać nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku tych kupowanych w całości termin jest dłuższy, ale tu trzeba kierować się raczej ich zapachem. Dobrze jest rozetrzeć niewielką ilość danej przyprawy i powąchać – jeśli nie wyczuwamy już aromatu, to nadszedł czas na wymianę.
Wczoraj kurki dzisiaj prawdziwki:) Poranna wyprawa do lasu , mimo ze doszczętnie przemokliśmy, była całkiem owocna. Naszym łupem padło dwanaście zdrowych borowików, nie było co […]
Po zakrapianej imprezce zazwyczaj mamy bałagan w głowie i tak też nazywa się przygotowana przez nas potrawa Szakszuka, która będzie idealna jako przeciw-kacowe śniadanie.
Chicago pizza, czyli serowa rozkosz, polecam wszystkim miłośnikom tej popularnej potrawy. Chicago Pizza to nie tylko danie, to prawdziwe doświadczenie kulinarne, które zaczyna się od […]
2 komentarze
nigdy nie jadłam ale wygląda tak wspaniale, że chyba się skuszę 🙂
wspaniały przepis 🙂