Jak zadbać o akcesoria ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest materiałem z jednej strony uniwersalnym, z drugiej pozwalającym na mnogość zastosowań. To dlatego w naszych kuchniach możemy znaleźć sztućce, garnki, rondle i inne elementy wyposażenia, wykonane właśnie z tego materiału.

 

Produkty ze stali nierdzewnej cechuje trwałość, a także bezpieczeństwo stosowania, ponieważ nie wchodzą w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi. Poza tym garnki, rondle czy sztućce są bardzo estetyczne, wręcz eleganckie. Pod względem wizualnym z powodzeniem wpisują się w aranżacje kuchni tradycyjnych, jak i współczesnych, luksusowych. Sprawdźmy, jak zadbać o akcesoria kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej.

Konserwacja, czyszczenie, polerowanie

Przede wszystkim systematyczność. O produkty ze stali nierdzewnej trzeba dbać regularnie. Dzięki temu przez długi czas zachowają swoje walory praktyczne i również estetyczne. Podczas polerowania należy pamiętać o wykonywaniu kolistych ruchów, by nie powstały rysy na powierzchni stali. Pamiętamy również o polerowaniu sztućców. Nie tylko dla przedłużenia ich trwałości, ale również pięknego wyglądu.

Regularne polerowanie pozwala odzyskać blask akcesoriom, naczyniom i elementom ze stali nierdzewnej. Poza tym to również swoisty sposób konserwacji.

 

Porady:

Usuwanie plam

Zacieki oraz odciski palców, które pojawiają się na różnego rodzaju elementach ze stali nierdzewnej, doskonale poddają się działaniu płynu do mycia szyb. Po spryskaniu powierzchni i wyczyszczeniu, należy dokładnie opłukać czyszczone powierzchnie i wytrzeć je do sucha. Jeśli na przedmiotach użytkowych, w tym mających styczność z produktami spożywczymi, pozostały zaschnięte resztki jedzenia, można zastosować specjalne mleczko czyszczące, przeznaczone do stosowania na stali nierdzewnej.

Z domowych sposobów, doskonale sprawdza się oliwka dla dzieci, która pozostawiona na jakiś czas, na zabrudzeniu – zmiękcza je. W taki sam sposób można pielęgnować proponowane akcesoria kuchenne DoGotowania.pl

 

Podstawy, o których warto pamiętać

Stal nierdzewna jest trwała, odporna na rdzę. Doskonale radzi sobie z wysoką temperaturą. W jej składzie znajduje się chrom. To on wchodzi w reakcję z tlenem, decydując o powstawaniu powłoki ochronnej. Jeśli nie czyścimy odpowiednio produktów i elementów stalowych, pokrywają się coraz grubszą warstwą brudu. Pozostawianie tłustych plam także źle wpływa na kondycję produktów stalowych. Ostatecznie zabrudzenia pojawiają się znacznie łatwiej, a stal staje się coraz mniej odporna. Do tego brzydkie zacieki z wody.

 

Zasady pielęgnacji garnków, rondli, sztućców i akcesoriów stalowych, są bardzo proste. Wystarczy miękka ściereczka, najlepiej z mikrofibry, odpowiednio dobrane środki i ciepła woda. Regularność, która pozwoli produktom stalowym przetrwać długi czas.

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *