Czym jest kawa omni roast?

Największym problemem wśród miłośników kawy jest określenie swojej ulubionej metody parzenia. Nie jest to nic dziwnego, wszak zarówno intensywny i gęsty napar uzyskany w kawiarce lub ekspresie ciśnieniowym, jak i porządny kubek przelewu z chemexa lub dripa jest bardzo smacznym i docenianym przez koneserów napojem. W obu przypadkach potrzebne są ziarna kawy, jednak do kawy filtrowanej kawy zazwyczaj używa się jaśniej wypalanych ziaren, niż w przypadku expresso. Jeśli wybór odpowiednich ziaren jest problematyczny, z odsieczą przychodzi Omniroast. Jest to kawa palowa w średnim stopniu, idealna dla osób niezdecydowanych. Jej największą zaletą jest możliwość przygotowania jej w każdej metodzie parzenia (od kawiarki i ekspresu, po metody filtrowane i zalewajki).

Czym jest kawa Omniroast?

Kawa Omniroast jest kawą uniwersalną, przy produkcji której wykorzystuje proces palenia, umożliwiający wykorzystanie jej do różnych metod zaparzania kawy. Ten rodzaj kawy może być stosowany w każdej metodzie parzenia, a nawet w metodach alternatywnych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, ponieważ obecnie standardem jest dopasowywanie sposobu wypalania do przeznaczenia i sposobu parzenia kawy. Zupełnie inaczej jest w przypadku Omniroast.

Cechy kawy Omniroast

Jak się pali kawę Omniroast?

Kawa Omniroast może być palona na dwa sposoby. Pierwszą z metod jest spowolnienie procesu prażenia, co zmniejsza jest kwasowość oraz poprawia gładkość. Dzięki temu wolno paloną kawę można łatwiej wykorzystać, rozpuścić i wyekstrahować. Drugim sposobem parzenia kawy jest skrócenie czasu prażenia, tak aby ziarna zostały optymalnie wypalone. Wiąże się to jednak z większą kwasowością kawy. W tym przypadku barista musi mieć więcej doświadczenia i umiejętności, aby prawidłowo ją zaparzyć, odnajdując jej idealny smak.

Kawy omni roast znajdziesz w ofercie palarni Mott Coffee

Zobacz przepis na kawę mrożoną od VideoKuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *