Czajnik emaliowany czy elektryczny – co wybrać?

Czajnik to element wyposażenia kuchni, który można znaleźć w każdym domu. Czy czajnik emaliowany powoli wraca do łask? Na co zwrócić uwagę wybierając czajnik? Oto kilka pytań, na które odpowiedź można znaleźć w poniższym tekście.

  1. Wybór czajnika – co wziąć pod uwagę?
  2. Dobry czajnik – czyli jaki?
  3. Czajnik emaliowany – funkcjonalność i elegancja w jednym

Wybór czajnika to tylko pozornie sprawa prosta i niewymagająca złożonego procesu decyzyjnego. Wystarczy jednak wejść na stronę dowolnego sklepu z artykułami kuchennymi, aby przekonać się o różnorodności dostępnej oferty – mętlik w głowie murowany. O czym pamiętać, aby kupując czajnik nie popełnić podstawowych błędów?

Wybór czajnika – co wziąć pod uwagę?

Kubek gorącej herbaty owocowej w chłodny jesienny wieczór – czy istnieje coś lepszego? Niektórzy powiedzą, że tak! Przykładem może być filiżanka aromatycznej kawy! Nieustanna walka pomiędzy kawoszami, a miłośnikami herbaty trwa od lat i nic nie zapowiada tego, aby wreszcie doszło do rozstrzygnięcia, który napój jest lepszy, smaczniejszy czy zdrowszy. Jedno jest jednak pewne, aby przygotować zarówno pyszną herbatę, jak i aromatyczną kawę, trzeba wpierw zagotować wodę.

Czajnik, czajnikowi nierówny – może się o tym przekonać każdy, kto w szale zakupów postawił na niewłaściwy produkt. Zanim kupisz czajnik, zastanów się nad tym, jaki model będzie Ci potrzebny. Wolisz tradycyjny czajnik emaliowany czy może bliżej Ci do czajników elektrycznych? Jaka pojemność urządzenia będzie w Twoim przypadku optymalna? Pamiętaj – zagotowywanie zbyt dużej ilości wody, to nie tylko strata czasu, ale także marnotrawienie cennych zasobów.

Dobry czajnik – czyli jaki?

Nie istnieje jedna definicja określająca idealny czajnik. Każdy powinien kierować się przy jego wyborze własnymi potrzebami. Grunt, to żeby sprawnie zagotowywał wodę. Jest jednak kilka aspektów, jak choćby przesłanki zdrowotne, na które warto zwrócić uwagę. Nie brakuje opinii ekspertów mówiących o tym, że czajnik emaliowany jest zdrowszy niż jego plastikowa elektryczna wersja. Są też tacy, którzy twierdzą, że woda zagotowana w takim czajniku smakuje po prostu lepiej.

Czajnik emaliowany – funkcjonalność i elegancja w jednym

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zgrabnie połączyć funkcjonalność urządzenia i jego niebanalny design, to czajnik emaliowany będzie dobrym wyborem. Dodatkowo, dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż do przeszłości – przecież takie właśnie czajniki pamiętamy z wizyt w babcinym domu. Zachwycająca jest prostota tego urządzenia. Wystarczy wlać wodę, podkręcić palnik gazowy (lub włączyć kuchenkę elektryczną) i po kilku chwilach świeża woda kawę czy herbatę zostanie zagotowana. Zapoznaj się z szeroką ofertą produktów i sprawdź, który z nich spełni Twoje oczekiwania!

Akcesoria kuchenne Zobacz więcej

Blender próżniowy kielichowy Kohersen – recenzja

Recenzja blendera próżniowego kielichowego Kohersen VB1500 o mocy 600 W o pojemności 1 l w kolorze antracytowym Uwielbiam koktajle i smoothie, ale nie zawsze mam […]

Tortownica 28 cm (DE BUYER) – recenzja

Recenzja tortownicy non-stick o średnicy 28 cm marki De Buyer Uwielbiam piec ciasta, a tartaletki i quiche to moje ulubione desery. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam […]

MULTICOOKER CROCKPOT 5.6L – recenzja

Recenzja multicookera Crock-Pot CSC024X 5,6 l 5w1 Uwielbiam gotować, ale nie zawsze mam czas na długie przesiadywanie w kuchni. Dlatego z przyjemnością wypróbowałam multicooker Crock-Pot […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *